Vendor buys 4 bananas at Rs. 3 ⇒ cost price of 1 banana = Rs. 3/4 The vendor sells 3 bananas at Rs. 4 ⇒ selling price of 1 banana = Rs. 4/3 We.
確定! 回上一頁